Проголосуйте за статью:

Без ВІЛ/СНІД - Підкамінна Наталія

   Скільки років ти ХОЧЕШ прожити? Подумай. 80-90..? А скільки МОЖЕШ ? Хотіти і могти - різні речі. Від чого залежить твоє життя, вірніше його тривалість?
   Про життя ми найчастіше замислюємось тоді, коли чуємо про смерть. Але чомусь кожен з нас переконаний, що йому відведене довге, щасливе життя. ВІЛ-інфіковані люди помирають рано…
   В нашому суспільстві прийнято, що якщо говорити про проблему гучно, то не така вона вже й страшна. Наприклад, куріння: «Всі курять, чому б мені не спробувати?!» Немає в цьому нічого страшного, здавалось б, до…перших проявів туберкульозу чи раку! СНІД така ж невидима хвороба, зупинити яку медицині XXІ століття не під силу. Кинути палити і повернутися до здорового способу життя може кожен, та ось зі СНІДом все інакше…
   Що ти знаєш про СНІД? Синдром набутого імунодефіциту людини…смертельна, невиліковна хвороба…передається статевим шляхом, безпосередньо від ВІЛ-інфікованої особи…Але чому наші знання про СНІД не зупиняють його?! Україна – одна з країн Європи, що б’є рекорди по кількості хворих на ВІЛ/СНІД.
   Як повідомляє газета «Херсонська правда» 22.11.2010 (http://pravda.ks.ua) станом на 01.10.2010 на диспансерному обліку в лікувальних закладах Херсонської області знаходиться 2656 осіб (за 9 міс. 2009 року – 2370 осіб), із них хворі на СНІД – 232 особи (9 міс. 2010 року - 188). Щорічні статистичні дані МОЗ України, нажаль, суттєво не змінюють сумної картини. Статистика не мовчить. Україна вимирає…Невже про хворобу пам’ятають лише хворі?!!
   Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. Найвразливішою до інфекції є молодь віком від 18 до 30 років. За прогнозами фахівців, до 2014 року епідемія здатна призвести до зниження середньої тривалості життя українських громадян на 4 роки.
   Поки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним засобом запобігти інфекції є наша поведінка, уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як використання спільних предметів (голок, шприців, бритв, зубних щіток) без їхньої стерилізації або практикування небезпечних статевих відносин. Причому останнє залишається глобальною проблемою вже моральної поведінки в суспільстві. Уникнення випадкових статевих контактів, використання презерватива – надійний спосіб запобігти зараженню. Пам’ятай про стерилізацію медичного інструментарію, в тому числі й тих, що використовується в побутових маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління). Дочекайся обов’язкової перевірки донорської крові. І найголовніше – розкажи про СНІД меншому брату, сестрі, сусіду…
   З 1988 року щорічно в Україні 1 грудня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Мільйони людей об’єднуються, проводять акції, аби вкотре нагадати про проблему. Червоні стрічки Франка Мура - символ боротьби зі СНІДом – ще раз маячать нам про небезпеку хвороби. Це і символ пам’яті померлих від СНІДу... Краще черговий раз нагадати про профілактику, аніж стати в число невтішної статистики…

Підкамінна Наталія 331 гр

Комментариев нет:

Отправить комментарий